دامین خوب یکی از نیاز های اساسی در دیجیتال مارکتینگ است. دامین مانند تابلو ای است که در جلوی درب مغازه نصب می شود و به مشتریان شما اعلام می کند که هویت شما چیست و چه کاری انجام می دهید.

داشتن یک سایت با طراحی و کدنویسی خوب یک باید در قدم های اول دیجیتال مارکتینگ می باشد. اولین قدم در طراحی یک سایت انتخاب دامنه می باشد.

بنابراین متوجه هستید که این یک فدم بسیار مهم است زیراهویت شما در فضای مجازی با آن شکل می گیرد. بنابراین با ما همراه باشید تا در قدم های اولیه طراحی سایت راهنمای شما باشیم.

چگونه یک دامین خوب تهیه کنیم

دامین یا همان دامنه اسم شما در فضای مجازی است بنابراین درک می کنید که انتخاب یک دامنه خوب بسیار حیاتی است.

دامین .com انتخاب کنید

امروزه پسوندهای جدید نام دامنه زیادی در دسترس است ، از اصلی ها مانند .com ، .net و .org گرفته تا پسوندهای جدید و فرعی مانند .pizza ، .photography و حتی .blog.

ما همیشه انتخاب نام دامنه .com را توصیه می کنیم.

اگرچه یافتن نام های هوشمندانه سایت با استفاده از برنامه های افزودنی جدید می تواند وسوسه انگیز باشد. com هنوز معتبرترین پسوند نام دامنه است.

پسوندهای دامنه جدیدتر مانند .ninja یا. photography می توانند غیرقابل اعتماد باشند.

دامنه های Dot-com نیز به یاد ماندنی ترین ها هستند. بسیاری از کاربران ، به ویژه آنهایی که اهل فن نیستند ، بدون اینکه به آن فکر کنند ، به طور خودکار در انتهای هر دامنه ".com" را تایپ می کنند.

اگر وب سایت شما چیزی مانند jane.photography است و کاربران شما به طور تصادفی jane.photography.com را تایپ می کنند ، در نهایت در یک صفحه خطا در وب سایت photography.com قرار می گیرند.

هوشمندانه است که با چسبیدن به .com از این خطر جلوگیری کنید.

ناگفته نماند ، بیشتر صفحه کلیدهای تلفن های هوشمند به طور خودکار دکمه .com را دارند. بنابراین یک نام دامین خوب با .com بهتر هم می شوند.

دامین خوب

از کلمات کلیدی در جستجوی نام دامنه خود استفاده کنید

کلمات کلیدی نقش مهمی در یک دامین خوب دارند. با استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه خود ، به موتورهای جستجو می گویید سایت شما چیست.

همراه با محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب ، کلمات کلیدی موجود در دامنه شما می توانند به شما در رتبه بندی بالاتر در Google کمک کنند.

یافتن دامنه مناسب با کلمات کلیدی هدف بسیار دشوار است ، که قبلاً استفاده نشده است.

شما باید خلاق باشید و کلمات کلیدی خود را با کلمات دیگر ترکیب کنید تا دامنه خود را برجسته کنید.

نام دامنه سایت خود را کوتاه نگه دارید

در حالی که کلمات کلیدی مهم هستند ، اما در اندازه نام دامنه زیاده روی نکنید. بهتر است یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی داشته باشید.

توصیه می کنیم نام دامنه خود را زیر 15 کاراکتر نگه دارید. به خاطر سپردن دامنه های طولانی تر برای کاربران دشوارتر است.

ناگفته نماند ، کاربران همچنین مستعد ابتلا به اشتباه تایپی با نام دامنه های طولانی تر هستند که می تواند منجر به از دست دادن ترافیک شود.

به همین دلیل یک دامین خوب باید کوتاه و به یاد ماندنی باشد.

دامین خوب

نام دامنه را آسان انتخاب کنید

یک دامین خوب به گونه ای باید باشد که شما  بتوانید هنگام صحبت و همچنین نوشتن ، نام دامنه خود را به راحتی به اشتراک بگذارید. هیچ وقت نمی دانید چه زمانی از شما خواسته می شود نام دامنه خود را شخصاً به اشتراک بگذارید.

اگر می خواهید از نام دامنه خود برای ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار استفاده کنید ، قطعاً درک و هجی کردن آن برای هر شنونده ای آسان است.

دامنه را منحصر به فرد و تجاری انتخاب کنید

نام دامین خوب سایت شما باید منحصر به فرد باشد ، بنابراین می توانید در ذهن خوانندگان خود برجسته شوید. هوشمندانه است که در مورد سایر سایت های موجود در سایت خود تحقیق کرده و بفهمید از چه نام دامنه ای استفاده می کنند.

شما نمی خواهید به طور تصادفی از یک نام تجاری استفاده کنید یا متهم به کپی کردن بلاگر دیگری شوید.

همچنین می توانید نام دامنه ای را انتخاب کنید که دارای مارک تجاری بیشتری باشد.

نام دامنه های قابل علامت منحصر به فرد ، جذاب و به یاد ماندنی هستند. به عنوان مثال ، "Amazon.com" نام بسیار تجاری تری نسبت به "BuyBooksOnline.com" است.

نام دامین خوب نباید از علائم استفاده کنند

هرگز یک نام دامنه با خط علائم ایجاد نکنید. علائم می تواند نشانه دامنه های هرزنامه ای باشد که شما نمی خواهید با آنها مرتبط شوید.

دامنه های تیره نیز مستعد اشتباه تایپی هستند. اگر یک نام دامنه را با خط علائم انتخاب کنید ، به این دلیل که عادی آن قبلا گرفته شده است، می تواند در هنگام اشتباه تایپی ترافیک شما را به سایت دیگران هدایت کند.

در دامنه خود از دو حرف یکسان پشت سر هم استفاده نکنید

بهتر است از دامین خوب خود از ایتفاده حروف تکراری خودداری کنید ، زیرا احتمال از دست دادن ترافیک به دلیل اشتباه تایپی را افزایش می دهد.

به عنوان مثال ، نام دامنه ای مانند Presssetup.com بیشتر در معرض اشتباه تایپی قرار دارد و باعث از دست رفتن ترافیک می شود.

همچنین اجتناب از حروف تکراری ، تایپ دامنه شما را آسان تر و دارای مارک تجاری بیشتری می کند.

دامین خوب

راه گسترش را باز بگذارید

انتخاب دامین خوب که مربوط به صنعت / صنعت شما باشد هوشمندانه است زیرا به مخاطب ایده می دهد که سایت شما چیست.

اما شما همچنین نمی خواهید گزینه های طولانی مدت خود را خیلی محدود کنید.

به عنوان مثال ، یک گل فروشی ممکن است یک نام دامنه مانند orchidblog.com انتخاب کند ، اما در این صورت ممکن است بخواهند وبلاگ نویسی در مورد گلهای دیگر در کنار گل ارکیده را شروع کنند.

در این صورت ، دامنه ممکن است مانع از جذب خوانندگان علاقه مند به گلهای دیگر شود.

درباره دامنه خود تحقیق کنید

قبل از ثبت نام دامنه ، سعی کنید بفهمید آیا از قبل با استفاده از همین نام کسب و کار ثبت شده ای وجود دارد یا خیر.

شما می توانید یک جستجوی علامت تجاری را انجام دهید تا ببینید آیا قبلاً نام مشابه یا دقیق از قبل با علامت تجاری وجود دارد.

برای ایده های هوشمندانه از مولدهای  دامنه استفاده کنید

در حال حاضر ، بیش از 360 میلیون نام دامنه ثبت شده است. این امر منجر به این می شود که بسیاری از مردم می گویند همه نام های دامین خوب قبلاً گرفته شده اند.

جستجوی دستی نام دامنه به صورت دستی بسیار وقت گیر است.

اینجاست که تولیدکنندگان نام دامنه وارد می شوند. این ابزارهای رایگان به طور خودکار کلمات کلیدی تعریف شده شما را جستجو می کنند تا صدها ایده دامنه هوشمندانه پیدا کنید.

قبل از اینکه شخص دیگری آن را بگیرد سریعاً اقدام کنید

هر روز هزاران نام دامنه جدید از تمام نقاط جهان ثبت می شود. اگر نام دامین خوب و مورد علاقه خود را پیدا کرده اید ، خیلی منتظر نمانید.

دامنه مانند املاک و مستغلات است. هزاران نفر به طور فعال بدنبال نام دامنه های تجاری خوب هستند که بتوانند در آینده نرخ های بهتری ثبت کنند.

اگر سریع عمل نکنید ، ممکن است شخصی پیش برود و ایده دامنه شما را ثبت کند.

از آنجا که دامنه ها نسبتاً ارزان هستند ، ما همیشه به خوانندگان خود توصیه می کنیم سریع عمل کنند. اگر بعداً نظر خود را تغییر دادید ، می توانید به راحتی بگذارید منقضی شود.

اطلاعات غلط راجع به دامین

ثبت نام دامین عمل پیچیده ای نیست. اما خیلی از افراد این کار را نمی توانند انجام دهند. ما پیشنهاد می کینم که از همان مرکزی که هاست را تهیه می کنید بخواهبد تا دامنه را برای شما ثبت کنند.

شاید دوست داشته باشید که دامین خود را برای همیشه به نام خود ثبت کنید اما این کار شدنی نیست.  دامنه نهایتا می تواند به مدت 10 سال در اختیار خود داشته باشید.Saturday, March 6, 2021

« برگشت